Sušička s tepelným čerpadlem

Sušička s tepelným čerpadlem

24. 1. 2013, 12:31

Sušička s tepelným čerpadlem je jednou z nejekonomičtějších variant moderních sušiček. Vyšší počáteční investice se časem vrátí v podobě ušetřených peněz za elektřinu. Špičkové sušičky s tepelnými čerpadly spotřebují na sušení prádla přibližně polovinu energie.

Sušička s tepelným čerpadlem - Zelená pro vaše prádlo

Moderní sušičky s tepelným čerpadlem také šetří naše životní prostředí. Energetické štítky představují úspory z finančního rozpočtu a zároveň jsou šetrné k našemu životnímu prostředí. Sušičky s tepelným čerpadlem ohřátý vzduch následně efektivně ochladí a tím se odstraní vlhkost. Teplota sušení prádla se pohybuje mezi 50 - 55°C. Spotřeba energie je asi tak o padesát procent nižší než u běžných kondenzačních sušiček.

Jak úsporně sušit prádlo se sušičkou s tepelným čerpadlem

Sušičky prádla jsou u nás zatím stále dost opomíjeným tématem a také stále dost nedoceněným. Vžil se dost výrazně názor, že jsou poměrně vysoce energeticky náročné a ne dost efektivní při sušení prádla. Doba se stále mění a na trh vnikly sušičky s tepelnými čerpadly. Sušičky prádla díky inovaci spotřebují několikanásobně méně energie. Díky tepelnému čerpadlu představuje úspora energie výrazných 1,5 kWh. Jeden cyklus sušení tedy přijde zhruba na 6 CZK.

Princip sušiček s tepelným čerpadlem

V sušičkách s tepelným čerpadlem se využívá k ohřevu vzduchu teplo. To odebere ve výměníku vlhkost a tak se dále podstatně a významně ušetří spotřeba elektrické energie. Tyto sušičky také šetří čas a energii díky neustálé kontrole vlhkosti prádla. Moderní sušičky s tepelným čerpadlem jsou vysoce inteligentní. Naprosto dokonale se nastaví teplota sušení s ohledem na jemnost sušeného prádla. Chytrá a inteligentní technologie hlídá celý cyklus sušení. Několik různých programů představuje také krátké a jemné sušení. S moderním sušičkami ušetříte také prostor, který by zabral klasický sušák na prádlo. Tyto sušičky představují novou a velice efektivní alternativu pro sušení prádla budoucnosti. 'Uspora elektrické energie je jedním z nejvýraznějších faktorů, proč investovat do nové sušičky s mimořádně výraznými faktory na poli ekonomických úspor do budoucnosti.
Zobrazení: 143601 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Poslední diskuze
Článek: Tepelná čerpadla – historie a vývoj Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Solární kolektory obecně Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Solární panely Datum posledního komentáře: 22.8.2012
Článek: Tepelná čerpadla - teplo napůl zdarma Datum posledního komentáře: 9.10.2017
Článek: Tepelné čerpadlo země - voda Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Nejkomentovanější
Článek: Tepelná čerpadla - teplo napůl zdarma Počet komentářu: 11
Článek: Tepelná čerpadla – historie a vývoj Počet komentářu: 9
Článek: Tepelné čerpadlo země - voda Počet komentářu: 8
Článek: Solární panely Počet komentářu: 7
Článek: Solární kolektory obecně Počet komentářu: 5